Схвалено на загальних зборах
трудового колективу
30 травня 2017 р.
протокол № 12
КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР
між адміністрацією та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
Розділ I. Загальні положення
Визнаючи даний колективний договір нормативним актом соціального партнерства, на підставі якого здійснюватиметься регулювання соціально-економічних питань, виробничих і трудових відносин, сторони домовились про наступне:
1. Цей колективний договір укладено на 2017 – 2020 роки.
2. Колективний договір схвалений загальними зборами трудового колективу, протокол №12 від 30 травня 2017 року і набуває чинності з дня його підписання.
3. Колективний договір діє до прийняття нового.
4. Сторонами колективного договору є:
- адміністрація загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Удич Теплицький район Вінницька область в особі директора школи Канцір Тетяни Валентинівни, що представляє інтереси власника і має відповідні повноваження;
- профспілковий комітет в особі голови профспілкового комітету Ясінського Вадима Вікторовича, який відповідно до статті 247 КЗпП України, статті 37 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» представляє інтереси колективу працівників загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Удич Теплицький район Вінницька область.
5. Сторони зобов’язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при веденні переговорів щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань трудових і соціально-економічних відносин.
6. Положення колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією, працівниками та профспілковим комітетом. Дія колективного договору поширюється на всіх працівників школи, незалежно від профспілкового членства.
7. Сторони визнають, що умови колективного договору передбачають рівні права жінок і чоловіків.
8. Зміни та доповнення до колективного договору вносяться в обов’язковому порядку у зв’язку із змінами чинного законодавства, Генеральної, Галузевої, регіональної угод з питань, що є предметом колективного договору, та з ініціативи однієї із сторін після проведення переговорів й досягнення згоди і набувають чинності після схвалення загальними зборами (конференцією) працівників.
9. Пропозиції кожної із сторін щодо внесення змін і доповнень до колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення приймаються у 10- денний термін з дня їх отримання іншою стороною.
10. Жодна із сторін, що уклали колективний договір, не може в односторонньому порядку приймати рішення, що змінюють норми, положення, зобов’язання колективного договору або припиняють їх виконання.
11. Переговори щодо укладення нового колективного договору на наступний термін починаються не пізніше як за 1 місяць до закінчення строку дії колективного договору.
12. Після схвалення проекту колективного договору уповноважені представники у термін 5 днів підписують колективний договір.
Після підписання колективний договір спільно подається для повідомної реєстрації в місцеві органи державної виконавчої влади. Через 7 днів після реєстрації договір доводиться до відома працівників школи.
Розділ ІI. Забезпечення зайнятості й соціального захисту від безробіття
Адміністрація зобов’язується:
1. Приймати рішення про зміни в організації виробництва і праці, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання школи, скорочення чисельності або штату працівників лише після попереднього проведення переговорів (консультацій) з профспілковим комітетом – не пізніше як за три місяці до здійснення цих заходів.
2. Надавати бажаючим можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (за фактично виконану роботу) без будь-яких обмежень трудових прав працівника, із збереженням повної тривалості відпустки та всіх гарантій, пільг, компенсацій, встановлених цим договором.
3. Не допускати масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотки чисельності працівників упродовж календарного року).
4. Не допускати економічно необґрунтованого скорочення класів, груп (підгруп), посад.
5. З метою створення педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії:
- при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між працівниками однойменних спеціальностей, які мають неповне тижневе навантаження;
- залучати до навчальної, виховної роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладів школи, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку;
- передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т.ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, інформатики лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів початкових класів,забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п. 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників школи.
6. Не допускати зменшення обсягу навчального навантаження особам передпенсійного віку.
7. Не допускати звільнення працівників школи при зміні власника, зокрема, при створенні об’єднаних територіальних громад.
8.При вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надавати в т.ч. працівникам, яким залишилось менше трьох років до настання пенсійного віку (відповідно до Закону України від 06.04.2017 року № 2005-VIII «Про внесення зміни до ст. 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників»).
9.Організувати взаємодію з центром зайнятості з питань працевлаштування та інформування вивільнених працівників щодо наявних вакансій на інших підприємствах, установах, організаціях.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту вивільнюваних працівників.
2. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до статті 42 КЗпП України.
3. У разі ліквідації, реорганізації школи не давати згоду адміністрації на вивільнення з роботи працівників без проведення попередніх переговорів щодо їх працевлаштування. Використовувати тримісячний термін для ведення переговорів з власниками та уповноваженими ними органами, обміну інформацією, проводити іншу роботу, спрямовану на відкриття нових робочих місць, зменшення кількості вивільнених працівників.
4.Контролювати порядок проведення ліквідації та реорганізації школи, скорочення штатів, забезпечення працевлаштування при цьому вивільнених працівників на новостворені робочі місця, на вакантні ставки відповідно до чинного законодавства та колдоговору.
5. Не знімати з профспілкового обліку вивільнених працівників до моменту їх працевлаштування (крім випадків подання особистої заяви про зняття з обліку).
Сторони домовились:
При скороченні чисельності чи штату працівників переважне право на залишення на роботі при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації, крім передбачених законодавством, надається також:
- особам передпенсійного віку;
- особам, які мають дітей з обмеженими можливостями.
Розділ IIІ. Виробничі і трудові відносини
Адміністрація зобов’язується:
1. Забезпечити ефективну діяльність загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Удич Теплицький район Вінницька область, виходячи з обсягів фінансування, та раціональне використання спеціальних (позабюджетних) коштів для підвищення результативності роботи, покращення становища працівників.
2. Забезпечити розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази школи, створення оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу.
3. Забезпечити розробку посадових інструкцій для всіх категорій працівників школи.
4. Забезпечувати потребу педагогічних працівників у підвищенні кваліфікації на засадах вільного вибору змісту, програм, форм навчання.
5. Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації в колективі та професійному зростанню.
6. До початку роботи новоприйнятого працівника за трудовим договором роз’яснити під розписку його права, обов’язки, інформувати про умови праці, право на пільги та компенсації за роботу в особливих умовах відповідно до чинного законодавства і даного колективного договору.
7. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників здійснювати лише після закінчення навчального року.
8. Протягом двох днів з часу одержання інформації доводити до відома колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз’яснювати їх зміст, права та обов’язки працівників.
9. Включати представника профкому до складу тарифікаційної та атестаційної комісій.
10. Сприяти створенню в колективі здорового морально-психологічного мікроклімату. Не допускати виникнення індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у випадку їх виникнення забезпечити вирішення згідно з чинним законодавством.
11.Забезпечити дотримання у школі:
- встановлених чинним законодавством норм тривалості робочого часу і відпочинку для працівників галузі;
- нормативних документів щодо порядку здачі в оренду приміщень та обладнання;
- застосування у галузі надурочних робіт, допускаючи їх лише у випадках та з дотриманням порядку, передбачених чинним законодавством;
- наданням працівникам галузі щорічних, додаткових та соціальних відпусток відповідної тривалості згідно з чинним законодавством та на умовах, передбачених колективним договором.
12. Створити умови матеріально відповідальним особам для забезпечення збереження довіреного їм майна.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Роз’яснювати членам трудового колективу зміст нормативних документів щодо організації праці, їх права і обов’язки.
2. Сприяти дотриманню працівниками школи трудової дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку.
3. Забезпечувати постійний контроль за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, організації, нормування праці, розподілу навчального навантаження.
4. Сприяти попередженню виникнення трудових конфліктів.
5. Здійснювати контроль за дотриманням чинного трудового законодавства в школі.
6. На прохання працівника представляти його інтереси при розгляді його трудового спору в комісії по трудових спорах або в суді.
7. Повідомляти про факти порушень чинного трудового законодавства державну інспекцію праці, прокуратуру.
8. Вимагати від власника (або уповноваженого ним органу) припинення порушень законодавства про працю шляхом направлення відповідного подання.
Розділ IV. Робочий час, режим та нормування праці
Адміністрація зобов’язується:
1.Створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної, науково-педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо.
2. Дотримуватися Порядку розподілу педагогічного навантаження на новий навчальний рік, тарифікації вчителів, вихователів, керівників гуртків (додаток №1).
3.При складанні розкладів навчальних занять уникати нераціональних витрат часу педагогічних працівників, які здійснюють навчальну роботу, не допускати тривалих перерв між заняттями (так званих “вікон”).
4.При прийнятті педагогічних працівників на роботу враховувати думку працівників однойменних спеціальностей, якщо вони не матимуть повної ставки заробітної плати.
5.Обмежити укладення строкових договорів з працівниками з мотивації необхідності їх випробовування. Не допускати переукладення безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення працівником пенсійного віку з ініціативи власника.
6.Спрямовувати контрактну форму трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність. Вважати обов’язковим надання додаткових порівняно з чинним законодавством пільг, гарантій та компенсацій для працівників, з якими укладено контракт. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 Кодексу законів про працю України, вважати такими, що укладені на невизначений строк.
7.Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо повідомлення працівників про введення нових і зміну чинних умов праці, зокрема педагогічних працівників щодо обсягу навчального (педагогічного) навантаження на наступний навчальний рік, не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження.
8.Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва.
9. Погоджувати з профкомами:
- кошториси, штатні розписи (додаток №2), графіки відпусток, навчальне навантаження педагогічних працівників;
- посадові інструкції працівників;
- час початку і закінчення роботи, режим роботи змін, поділ робочого часу на частини, застосування підсумованого обліку робочого часу, графіки роботи, згідно з якими передбачати можливість створення умов для приймання працівниками їжі протягом робочого часу на тих роботах, де особливості виробництва не дозволяють встановити перерву;
- запровадження змін, перегляд умов праці;
- звільнення працівників.
10.Не направляти на курси підвищення кваліфікації педпрацівників в період хвороби та перебування в щорічних, додаткових, соціальних відпустках.
11. Атестаційній комісії школи не приймати рішення про присвоєння педпрацівникам кваліфікаційної категорії, педагогічного звання без попереднього (не рідше одного разу на п’ять років) проходження курсів підвищення кваліфікації.
12.Створити комісію з трудових спорів у школі.
13.Не допускати призначення жінок на посаду сторожа школи у зв’язку із забороною застосування їх праці у нічний час.
14. Забезпечувати директора школи навчальними годинами з урахуванням думки спеціалістів, які не забезпечені годинами на повну ставку заробітної плати.
15. Не застосовувати заходи адміністративного впливу, тиск на педагогів у випадку відстоювання ними законних прав та інтересів працівників галузі.
16. Надавати необхідну оргтехніку педагогічним працівникам, які атестуються на звання “Учитель-методист”, “Вихователь-методист”, “Старший вчитель” для підготовки ними навчально-методичних розробок.
17. Забезпечити комплектацію кабінетів засобами навчання та шкільним обладнанням у відповідності до типових переліків навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів.
18. Привести у відповідність з чинним законодавством Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників.
19. Не допускати відволікання працівників від виконання ними професійних обов’язків (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством).
20. Залучати працівників до роботи в надурочний час, як виняток, лише з дозволу профкому з оплатою її у відповідному, встановленому законодавством, розмірі.
21. Залучати працівників до заміни тимчасово відсутніх працівників лише за їх згодою.
22. Вважати періоди, впродовж яких у школі не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, не залежними від працівників обставинами робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку (додаток №3).
23. Залучати учителів, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистентів учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи у канікулярний період, в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.
24. Тривалість робочого часу педагогічних працівників, залучених у період, що не збігається із щорічною оплачуваною відпусткою, на строк не більше одного місяця до роботи в оздоровчий табір з денним перебуванням дітей, що діють в канікулярний період у тій же місцевості на базі школи та інших навчальних закладів, не може перевищувати кількості годин, встановлених при тарифікації до початку такої роботи, чи при укладенні трудового договору.
25. Залучати педагогічних працівників у канікулярний період, який не збігається з їх щорічною оплачуваною відпусткою, до роботи в оздоровчих таборах, розташованих в іншій місцевості, лише за їхньою згодою.
26. Не допускати зменшення тижневого навантаження, зміну режиму роботи, скасування пільг і гарантій, а також відмови в призначенні класними керівниками вагітним жінкам, жінкам, які мають дітей віком до трьох років, одиноким матерям при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з обмеженими можливостями.
27. При призначенні педагогічних працівників класними керівниками переважне право надавати працівникам з більш високою кваліфікацією та продуктивністю праці.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Забезпечити контроль за:
- своєчасним і правильним розподілом тижневого навантаження працівників;
- розробкою раціонального розкладу навчальних занять;
- тривалістю робочого часу обслуговуючого персоналу і робітників;
- своєчасним складання графіків роботи і ознайомлення з ним кожного працівника;
- здійсненням компенсації у випадках залучення працівників до чергувань, роботи у вихідні і святкові дні тощо.
2.Усіма можливими законними засобами захищати працівників школи, до яких незаконно застосовуються заходи адміністративно-дисциплінарного впливу внаслідок відстоювання ними інтересів працівників та трудового колективу.
3. Представляти і захищати трудові та соціально-економічні права й інтереси членів Профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями та в судових органах.
4. Інформувати адміністрацію школи та відділ освіти (власників та уповноважених ними органів), органи державної виконавчої влади про факти порушення законодавства про працю, усунення яких потребує їхнього втручання.
5. Контролювати порядок організації проходження педпрацівниками курсового підвищення кваліфікації.
6. Здійснювати громадський контроль за додержанням в школі законодавства про працю та зобов’язань за колективним договором і угодою.
Розділ V. Час відпочинку
Адміністрація зобов’язується:
1. Графік щорічних оплачуваних відпусток складати з врахуванням інтересів працівників, затверджувати у роботодавця, погодивши з профспілковим комітетом, на початку календарного року і доводити до відома всіх працівників.
2. У разі поділу щорічної основної відпустки педагогічним працівником у зв’язку з настанням тимчасової непрацездатності, відпустки по вагітності і пологах (можуть бути вказані і інші поважні причини) невикористана частина відпустки за бажанням працівника надається у канікулярний період (літній, осінній, зимовий та весняний).
3. Надавати відпустку (або її частину) педагогічним працівникам протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санаторно-курортного лікування.
4.Забезпечити надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списком посад (додаток №4).
5. Забезпечити встановлення додаткових оплачуваних відпусток працівникам, зайнятим на роботах, що мають особливий характер праці та працівникам зайнятим на роботах з важкими і шкідливими умовами праці залежно від результатів атестації робочих місць відповідно до Переліків категорій працівників (додаток №5 і №6).
6. Відповідно до ст.19 Закону України “Про відпустки” надавати працівникам додаткові оплачувані соціальні відпустки: жінці, яка працює і має двох дітей віком до 15 років, або дитину інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини-інваліда або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері, а також особі, яка взяла дитину під опіку або інваліда з дитинства підгрупи А І групи чи одному з прийомних батьків - щорічно тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів ( ст.37 КЗпП України).
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
7.Як виняток, надавати відпустки без збереження заробітної плати працівникам для закінчення лікування від тяжких захворювань та для завершення санаторно-курортного лікування працівника чи члена сім’ї тривалістю, встановленому у медичному висновку.
8. Надавати відпустки без збереження заробітної плати виключно за наявності особистої заяви працівника.
9. Голові профспілкового комітету – вчителю надавати додаткових 7 днів відпочинку, як компенсацію за використання свого вільного особистого часу для виконання громадських обов’язків в інтересах трудового колективу.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Роз’яснювати членам трудового колективу їхні права на відпочинок.
2. Здійснювати контроль за своєчасністю надання щорічних відпусток та тривалістю щотижневого безперервного відпочинку.
3. Здійснювати контроль за наданням додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад (додаток №4).
4. Здійснювати контроль за наданням додаткових оплачуваних відпусток працівникам, зайнятим на роботах, що мають особливий характер праці та працівникам зайнятим на роботах з важкими і шкідливими умовами праці залежно від результатів атестації робочих місць відповідно до Переліків категорій працівників (додаток №5 і №6).
5. Сприяти адміністрації у наданні працівникам додаткових відпусток, не передбачених чинним трудовим законодавством.
Розділ VІ. Оплата праці
Адміністрація зобов’язується:
1.Своєчасно подавати до централізованої бухгалтерії відділу освіти необхідні документи (табелі, довідки, копії наказів тощо) для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам.
2. Забезпечити в школі гласність умов оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних чи компенсаційних виплат, які проводяться в межах чинного законодавства, ознайомити працівників з Положенням про преміювання (додаток №7).
3. Забезпечити працівників школи посадовим окладом (тарифною ставкою) на рівні, не нижчому мінімального, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року відповідно до Постанови КМУ від 28.12.2016 року №1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». Про зміну умов оплати праці в бік зменшення з об’єктивних причин попереджати письмово працівників не пізніше, ніж за 2 місяці відповідно до ст.ст. 32,103 КЗпП України.
4.Забезпечити здійснення доплати працівникам до рівня мінімальної заробітної плати, якщо заробітну плату за виконану місячну норму праці нараховано в меншому розмірі відповідно до ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801-VІІІ та ст. 31 Закону України «Про оплату праці».
5. Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам школи за період відпусток, поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
6. Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, з дотриманням положень ст. 24 Закону України “Про оплату праці”. Розмір заробітної плати за першу половину місяця погоджувати з профкомом, враховуючи, що він повинен бути не меншим оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
7. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави утримань, суму зарплати, що належить до виплати.
8. У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від педагогічного працівника причин (епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), його оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації за умови, що він виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. При відсутності такої роботи час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених ст. 113 Кодексом законів про працю України.
9. Зберігати за працівниками місце роботи і середній заробіток на час проходження ними медичного огляду.
10. При встановленні вчителям навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступництва викладання предметів у класах.
11. Установлювати педагогічним працівникам, які перебувають у відпустках по догляду за дитиною, навчальне навантаження під час тарифікації на відповідний навчальний рік у обсязі не менше ставки. На період їх відпустки години навчального навантаження тимчасово передавати іншим педагогічним працівникам. Після закінчення відпусток забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок навчального року.
12. Вживати заходів для забезпечення учителів роботою в обсязі не менше ставки заробітної плати. За відсутності такої можливості довантажувати їх до встановленої норми годин іншими видами навчально-виховної роботи.
13. Встановлювати розміри доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників школи з використанням на цю мету усієї економії фонду заробітної плати за відповідними посадами відповідно до Переліку і розмірів доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників школи (додаток №8).
14. Забезпечити здійснення оплати праці відповідно до ст. 106 КЗпП України як за надурочну роботу в подвійному розмірі працівникам дитячих оздоровчих таборів, які виконують з ініціативи роботодавця роботу за межами робочого часу, встановленого графіками роботи.
15. Зберігати за працівниками, які брали участь у страйку через порушення норм законодавства, невиконання колективного договору та угоди з вини роботодавця, заробітну плату в повному розмірі.
16. Забезпечувати компенсацію втрати частини заробітної плати через порушення термінів її виплати згідно з чинним законодавством.
17. Забезпечити здійснення оплати праці вчителів, які викладають декілька предметів інваріативної складової навчального плану, зокрема й у іншому загальноосвітньому навчальному закладі, та пройшли курси підвищення кваліфікації з цих предметів, виходячи з присвоєної кваліфікаційної категорії з основного предмета (за фахом).
18. Забезпечити підвищення кваліфікації учителів початкових класів з іноземної мови, інформатики, які не є фахівцями з цих предметів.
19. Забезпечити обов’язкове надання відповідно до ст.57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, відповідно до Положення (додаток №9) у розмірі не менше 50% посадового окладу ( ставки заробітної плати) до Дня працівників освіти, в кінці навчального або фінансового року, при звільненні з роботи та щорічної матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток, щомісячної виплати надбавок за вислугу років.
20. Преміювати працівників школи відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи відповідно до Положення про преміювання в межах коштів на оплату праці.
21. Встановлювати доплати, надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівникам школи за обов’язковим погодженням з профспілковим комітетом.
22.Сприяти здійсненню упереджуючої оплати відряджень працівникам, які направляються на курси підвищення кваліфікації, змагання, олімпіади тощо.
23. Встановлювати доплати працівникам школи відповідно до Закону України від 06.12.2016 року №1774-VIII, наказів МОН України від 26.09.2005 року №557 та від 15.04.1993 року №102 зі змінами, з урахуванням того, що зазначені доплати повинні виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати:
- за роботу в шкідливих та важких умовах праці, несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
- за роботу в нічний та надурочний час;
- за використання в роботі дезінфікуючих засобів, а також працівникам, зайнятих прибиранням туалетів.
24. Виплачувати працівникам при припиненні трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39 КЗпП України) у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Здійснювати контроль за дотриманням законодавства про оплату праці.
2. Сприяти в наданні працівникам необхідної консультативної допомоги щодо питань оплати праці.
3. Ініціювати питання про притягнення до відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці та даного договору.
4. Надавати працівникам матеріальну допомогу в зв’язку з важким матеріальним становищем, необхідністю лікування тощо за рахунок коштів профспілкового бюджету.
Розділ VII. Охорона праці та здоров’я
Адміністрація зобов’язується:
1. Дотримуватися вимог щодо організації у школі роботи з охорони праці відповідно до Закону України “Про охорону праці”, наказу Міністерства школи і науки України №563 від 01.08.2001 р. про відшкодування шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, пов’язаного із виконанням трудових обов’язків.
2.Забезпечити своєчасне безкоштовне проведення первинних та періодичних медичних оглядів працівників навчальних закладів з необхідними лабораторними дослідженнями згідно зі ст. 17 Закону України «Про охорону праці» та постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 року №559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок».
3. Проводити навчання і перевірку знань з безпеки життєдіяльності, з питань охорони праці усіх категорій працівників школи.
4. Забезпечити контроль за станом пожежної безпеки в школі, забезпечити приміщення школи засобами пожежогасіння, у разі потреби вносити відповідні пропозиції власнику навчального закладу.
5. Забезпечити проведення атестації робочих місць із шкідливими і важкими умовами праці не рідше одного разу на п’ять років.
6.Щорічно проводити аналіз виробничого травматизму. Розробити конкретні заходи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві. Забезпечити своєчасну розробку і виконання заходів для створення безпечних і нешкідливих умов праці відповідно до вимог чинних нормативних документів з охорони праці.
7. Забезпечити дотримання усіма працівниками школи вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів про охорону праці, технологічних процесів.
8. Забезпечити належне утримання санітарно-побутових приміщень, відповідний температурний , повітряний, світловий та питний режим у школі.
9. Передбачати в кошторисі школи необхідні видатки для фінансування профілактичних заходів з охорони праці відповідно до ст.19 Закону України “Про охорону праці” в обсязі не менше 0,2 відсотки від фонду оплати праці, в тому числі для проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442.
10. Розробити і забезпечити виконання заходів щодо подальшої безпечної експлуатації виробничих будівель і споруд, механізмів, устаткування, транспортних засобів, інших засобів виробництва, які не відповідають вимогам нормативних актів про охорону праці.
11. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Кодексу цивільного захисту України.
12. Забезпечувати безперешкодний доступ представників Профспілки з питань охорони праці, технічних інспекторів праці Профспілки до школи відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про охорону праці», ст. 259 Кодексу законів про працю України, ст. 21, 38 (пункт 12) Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» для здійснення перевірок стану будівель і споруд, опору ізоляції електромереж та контурів захисного заземлення тощо з метою запобігання аваріям на виробництві.
13. Проводити профілактику ВІЛ – інфекції /СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі та не допускати випадків дискримінації працівників із такими захворюваннями.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Сприяти працівникам у виконанні ними зобов’язань щодо охорони праці.
2. Провести в установлені строки вибори громадського інспектора, затвердити склад комісії та представників профспілки з питань охорони праці.
3. Забезпечити участь своїх представників у відповідних комісіях:
- з розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань;
- приймання в експлуатацію виробничих та навчальних об’єктів;
- перевірки знань з охорони праці;
- обстеження умов і безпеки праці.
4. Забезпечити ефективний громадський контроль за станом охорони праці і додержанням вимог законодавства з цих питань в установі.
5. Вживати заходів для організації та забезпечення оздоровлення працівників школи та їх дітей.
6. Домагатися своєчасного і повного відшкодування власником шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним із виконанням ним трудових обов’язків, а також виплат одноразової допомоги згідно з Законом України “Про охорону праці”.
7. Сприяти здійсненню відповідних заходів під час щорічного проведення Всесвітнього дня охорони праці.
8. Організовувати навчання профспілкового активу, представників профспілки з питань охорони праці, технічних інспекторів праці Профспілки щодо підвищення рівня громадського контролю за виконанням керівниками установ і закладів галузі вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці.
9. Забезпечити інформування відповідних органів виконавчої влади про факти порушень законодавства про працю, усунення яких потребує втручання з боку держави.
10. Забезпечити контроль за проведенням атестації робочих місць з шкідливими умовами праці.
Розділ VIII. Соціальні гарантії, пільги, компенсації
Адміністрація зобов’язується:
1. Забезпечити надання відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту»:
- педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків;
- допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток педагогічним та науково-педагогічним працівникам у розмірі одного посадового окладу;
- винагороди за сумлінну працю при звільненні педагогічних працівників серед навчального року з урахуванням часу фактичної роботи;
- надбавок педагогічним працівникам за вислугу років.
2. Рішення про передачу в оренду споруд, приміщень та обладнання приймати за участю профспілкового комітету, не допускаючи при цьому погіршення умов праці та навчання.
3. Забезпечити підготовку та подання документів, необхідних для призначення пенсій за вислугу років та за віком.
4. Забезпечити право педагогічних працівників на безоплатне житло з опаленням та освітленням шляхом своєчасного подання відповідних списків до управління праці і соціального захисту населення та енергопостачальних організацій.
5. Забезпечити працівникам можливість у позаурочний час користуватись спортивним залом, іншими приміщеннями та необхідним інвентарем для задоволення своїх духовних потреб.
6. Проводити заходи щодо забезпечення реалізації законних прав та інтересів працівників школи у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримки творчих колективів та спортивних команд, організації відпочинку і дозвілля.
7. Сприяти залученню колективу до участі в місцевих, міжрегіональних, Всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях художньої самодіяльності.
8. Забезпечити соціальний захист ветеранів праці та людей похилого віку відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».
9. Враховуючи ст. 73 КЗпП України, забезпечити права осіб, які сповідують інші (неправославні) релігії, на святкування їх великих свят до трьох днів протягом року з відпрацюванням за ці дні.
10. Забезпечити:
- оплату простою не з вини працівника у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя причин (сільгоспроботи, епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників школи). При відсутності такої роботи час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених ст. 113 Кодексу законів про працю України;
- оплату праці вчителів, вихователя групи продовженого дня, у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо) із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.
11. Сприяти наданню працівнику при виході на пенсію допомоги у розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати).
12. Погоджувати з комітетом профспілки питання соціально-економічного і правового характеру (додаток №10).
13. Сприяти накопиченню власних коштів в школі від платних послуг, господарської діяльності та спрямовувати їх відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року №659 “Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямків використання”.
14. Вживати заходів для забезпечення додаткового морального та матеріального заохочення молодих спеціалістів з числа педагогічних працівників, які одержали після закінчення вищих навчальних закладів диплом з відзнакою.
15. Надавати працівникам на їхню вимогу відпустки в рахунок майбутньої основної відпустки для санаторно-курортного лікування, а також у випадках гострої обґрунтованої необхідності лікування та реабілітації після важкої хвороби, а також хвороби рідних та інших складних життєвих обставин.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Вживати заходів для активізації роботи з метою безумовного забезпечення соціальних гарантій, пільг та компенсацій працівникам школи, передбачених колдоговором.
2. Забезпечити організацію роз’яснювальної роботи в профспілковій організації щодо пенсійного забезпечення працівників галузі та соціального страхування, надавати членам Профспілки відповідну безкоштовну консультаційну правову допомогу з питань забезпечення пільг і гарантій працівникам школи.
3. У разі потреби надавати працівникам – членам Профспілки матеріальну допомогу за рахунок профспілкових внесків.
4. Сприяти вирішенню питань щодо надання пільгових путівок на санаторно-курортне лікування освітянам, які цього потребують, регіональними відділеннями Фонду соціального страхування України або Вінницькою обласною організацією профспілки працівників школи і науки України.
5. Надавати допомогу у вирішенні побутових проблем пенсіонерам, які стоять на обліку в профспілковій організації.
6. Забезпечувати реалізацію законних прав та інтересів працівників школи у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримувати самодіяльні творчі колективи та спортивні команди, організовувати відпочинок і дозвілля.
7. Брати участь в обласних спартакіадах з масових видів спорту та змаганнях з туризму серед працівників освіти.
Розділ IX. Гарантії діяльності профспілкової організації
Адміністрація зобов’язується:
1. Забезпечувати в школі права та гарантії діяльності Профспілки, її організаційних ланок, відповідно до Конституції України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованих Україною конвенцій Міжнародної Організації Праці.
2.Надавати профспілковому комітету всю необхідну інформацію з питань, що є предметом цього договору, сприяти реалізації права профспілки щодо захисту трудових і соціально-економічних інтересів працівників.
3. Безоплатно надавати профспілковому комітету обладнане приміщення, сейф, оргтехніку, канцтовари, приміщення для проведення зборів, засідань тощо.
4. Забезпечити звільнення від основної роботи представників профспілкових органів для участі у статутних заходах на різних рівнях , а також на час короткострокового навчання із збереженням заробітної плати.
5. Забезпечити вільний доступ до матеріалів, документів, а також до усіх підрозділів і служб для здійснення профкомом наданих йому прав контролю за дотриманням чинного трудового законодавства, станом охорони праці і техніки безпеки, виконанням колективного договору.
6. Направляти на вивчення і попереднє погодження з первинною профспілковою організацією проекти наказів, що стосуються соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників галузі.
7. Спільно з профспілковим активом організовувати відзначення професійного свята – Дня працівників школи, визначати кращих працівників галузі.
Розділ X. Контроль за виконанням колективного договору
Сторони зобов’язуються:
1. Визначити осіб, відповідальних за виконання окремих положень колективного договору, та встановити терміни виконання зобов’язань сторін.
2. Один раз на рік (січень-лютий) спільно аналізувати стан виконання колективного договору, заслуховувати звіти директора школи та голови профспілкового комітету про реалізацію взятих зобов’язань на загальних зборах трудового колективу.
3. У разі несвоєчасного виконання, невиконання зобов’язань (окремих положень) договору проаналізувати причини та вживати невідкладні заходи щодо забезпечення їх реалізації.
4.Ініціювати притягнення до передбаченої чинним законодавством відповідальності осіб, винних у невиконанні положень колективного договору.
5. Контроль за виконанням Колективного договору здійснювати спільною узгоджувальною комісією, визначеною сторонами (додаток №11).
Колективний договір підписаний у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, і зберігаються: один – у Сторони власника, другий – у профспілкової сторони, третій – в управлінні праці і соціального захисту населення Теплицької райдержадміністрації.
Директор загальноосвітньої школи Голова профспілкового комітету
І – ІІІ ступенів с. Удич загальноосвітньої школи
Теплицький район Вінницька область І – ІІІ ступенів с. Удич
Теплицький район
Вінницька область
Канцір Тетяна Валентинівна Ясінський Вадим Вікторович
_____________________ ____________________
М.П. М.П.
Додаток № 1
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
Порядок
розподілу педагогічного навантаження на новий навчальний рік, тарифікації вчителів, вихователів, керівників гуртків
Педагогічне навантаження вчителів, вихователів і керівників гуртків навчальних закладів усіх типів і найменувань є визначальною умовою оплати праці в навчальному закладі. Розподіл педагогічного навантаження (навчання, викладання і виховання) проводиться у повній відповідності до кількості педагогічних працівників, мережі класів, груп і гуртків на основі навчального плану закладу. При цьому адміністрація навчального закладу дотримується такого порядку:
1. У січні-лютому, відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” керівник навчального закладу визначає мережу класів, груп і гуртків, погоджує її з радою школи і профкомом закладу та органами місцевого самоврядування, потім подає пропозиції з цих питань відділу освіти.
2. У березні керівник навчального закладу готує проект навчального плану з повним використанням інваріативної і варіативної частин відповідних навчальних програм і подає його (план) на розгляд і узгодження з педагогічною радою та радою школи.
3. Після узгодження проекту робочого плану з радою школи, керівник навчального закладу подає проект плану на затвердження відділу освіти, у сфері дії якого перебуває навчальний заклад.
4. У першій половині квітня керівник навчального закладу доручає тарифікаційній комісії розподілити педагогічне навантаження з дотриманням принципу наступності та вимог відповідних статей законодавства про освіту.
5. Згідно з положеннями статті 38 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, статей 21, 32 КЗпП України та пункту 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників школи, з метою запобігання істотних змін і погіршення умов оплати праці (стаття 7 “Закону України “Про колективні договори і угоди” і стаття 9 КЗпП України) проект розподілу педагогічного навантаження погоджує на своєму засіданні профком навчального закладу.
6. Погоджений з профкомом розподіл педагогічного навантаження керівник навчального закладу оголошує на педагогічній раді і доводиться до відома всіх вчителів, вихователів та керівників гуртків під особисту розписку до 31 травня.
7. У серпні тарифікаційна комісія, яку очолює керівник навчального закладу і до складу якої входять представники роботодавця, бухгалтерії і профкому, визначає розмір заробітної плати кожного вчителя, вихователя і керівника гуртка в залежності від педагогічного навантаження, стажу роботи і результатів останньої атестації, складає тарифікаційний список.
8. Результати тарифікації педагогічних працівників до початку навчального року погоджує з профкомом і повідомляє вчителям, вихователям і керівникам гуртків під особисту розписку.
9. Не пізніше 5 вересня тарифікаційний список затверджує начальник відділу освіти, у віданні якого перебуває навчальний заклад.
10. Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, встановлюється тільки за його письмовою згодою.
Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю (ст.32 КЗпП України).
Додаток № 2
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
Штатний розпис
на 2017 рік
№ п/п |
Назва структурного підрозділу та посад |
Кількість штатних одиниць |
Тарифний розряд |
Посадовий оклад (грн) |
1 |
Робітник по ремонту |
1 |
2 |
1744 |
2 |
Сторож |
1 |
1 |
1600 |
3 |
Прибиральниця |
3,75 |
1 |
1600 |
4 |
Кухар |
0,5 |
3 |
1888 |
5 |
Підсобний робітник кухні |
0,5 |
3 |
1888 |
6 |
Оператор котельні |
1 |
2 |
1744 |
Всього |
7,75 |
Додаток № 3
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку
для працівників загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Удич Теплицький район Вінницька область
1. Загальні положення
1.1.Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, розв’язує директор в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених діючим законодавством, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.
2. Порядок прийняття і звільнення працівників
2.1.Працівники приймаються на роботу за трудовими договорами, а за згодою працівника – за контрактом.
2.2.Педагогічні працівники призначаються за наказами відділу освіти Теплицької РДА, інші працівники – за наказами директора школи. Працівники при прийомі на роботу ознайомлюються під розписку із наказами, умовами роботи, правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором. Прийом на роботу педпрацівника здійснюється із попереднім погодженням педпрацівників однойменної спеціальності та виборного органу первинної профспілкової організації.
2.3.Працівники мають право працювати за сумісництвом, а також суміщенням.
2.4.На осіб, які пропрацювали понад 5 днів (діб), ведуться трудові книжки.
2.5.Директор школи організовує проведення інструктажів з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони для всіх працівників.
2.6.Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством та умовами контракту, що оформляється наказом та доводиться працівнику під розписку. Трудова книжка видається та розрахунки проводяться в день звільнення.
3. Основні права та обов’язки працівників
3.1. Педагогічні працівники мають право на :
- захист професійної честі, гідності;
- вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;
- індивідуальну педагогічну діяльність;
- участь у громадському самоврядуванні;
- користування подовженою оплачуваною відпусткою;
- пільгове забезпечення житлом у порядку, встановленому законодавством;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
3.2.Працівники зобов’язані:
- працювати сумлінно, виконуючи навчальний режим, вимоги статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку, дотримуватись дисципліни праці;
- дотримуватись вимог з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями;
- берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати в дітей бережливе ставлення до майна;
- проходити медичні огляди у визначені терміни у відповідності з інструкцією про проведення періодичних медичних оглядів.
3.3.Педагогічні працівники повинні:
- забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвиткові здібностей дітей;
- настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі, правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості та інших доброчинностей;
- додержуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини;
- захищати дітей від будь-яких форм насильства, запобігати шкідливим звичкам;
- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність та загальну культуру.
3.4.Коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими (виробничими) інструкціями, де ці обов’язки конкретизуються.
4. Основні обов’язки адміністрації школи
Директор школи та його заступники зобов’язані:
а) забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників відповідно до їх спеціальності та кваліфікації;
б) визначати працівникам робочі місця, забезпечувати необхідними засобами роботи;
в) доводити до відома педпрацівників в кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році, шляхом формування наказу та ознайомлення з ним під розписку;
г) видавати зарплату працівникам у встановлені строки. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується в день, що передує вихідному. Надавати відпустки відповідно до графіка відпусток;
д ) забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов’язків;
е) дотримуватись чинного законодавства, зміцнення договірної та трудової дисципліни;
є) додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників, забезпечувати надання їм установлених пільг і привілеїв;
ж ) своєчасно подавати органам державної виконавчої влади встановлену статистичну та бухгалтерську інформацію та відомості для забезпечення гарантованих законом прав працівників.
з) забезпечувати належне утримання приміщень, опалення, освітлення, обладнання, створювати належні умови для збереження верхнього одягу працівників школи та учнів.
5. Робочий час та його використання
5.1.Для працівників встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи, час початку, закінчення роботи, обідньої перерви, чергувань, графіки змінності, а також зміни в них затверджує директор за погодженням з профкомом з додержанням тривалості робочого тижня.
Початок роботи школи о 8 год, закінчення роботи – о 16 год. Тривалість роботи адміністративного та технічного персоналу – 40 годин на тиждень, для педагогічних працівників тривалість роботи визначається розкладом уроків згідно тижневого навантаження, погодженим із профкомом, а також планом роботи школи за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, окремим групам працівників може встановлюватись час початку і закінчення роботи.
При відсутності педагога або іншого працівника директор школи зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педпрацівником.
5.2.Надурочна робота у вихідні та святкові дні допускається у виняткових випадках для окремих працівників за письмовим наказом директора з дозволу профкому. Така робота може компенсуватись за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі в подвійному розмірі.
5.3.Педагогічним працівникам, може надаватись вільний від уроків день для методичної роботи, участі в районних та інших методичних заходах.
5.4.Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, педагогічні працівники залучаються до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.
5.5.Робота органів самоврядування школи регламентується її Статутом.
5.6.Графік надання відпусток погоджується з профкомом і складається на кожен календарний рік у січні.
5.7.Працівникам забороняється:
а) змінювати на свій розсуд розклад, тривалість занять, перерв, графіки роботи, відпусток;
б) передоручати виконання трудових обов’язків.
5.8.Забороняється в робочий час відволікати педагогічних працівників та учнів для участі в різних заходах, господарських роботах, не пов’язаних з навчальним процесом.
6. Заохочення за успіхи в роботі
6.1.За зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі можуть застосуватись заохочення: подяка, подяка із занесенням в трудову книжку, нагородження грамотою адміністрації та профкому, преміювання за рахунок економії коштів та за ст.57 Закону України «Про освіту».
6.2.За досягнення високих результатів у навчанні і вихованні дітей працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння звань, нагородження грамотами Міністерства освіти і науки, обласного, районного відділу освіти тощо.
6.3.Працівники можуть нагороджуватись ювілейними грамотами: до 50-річчя, 55-річчя, 60-річчя з дня народження, 25-річчя, 30-річчя, 40-річчя роботи в школі.
6.4.Заохочення оголошуються в наказі по школі, доводяться до відома колективу і заносяться до трудової книжки працівника.
7. Стягнення за порушення трудової дисципліни
7.1.За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів: а) догана; б) звільнення.
Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до пп. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 Кодексу Законів про працю України.
7.2.Члени профкому не можуть буди піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди профкому, голова профкому – президії районної профспілкової організації.
7.3.До застосування дисциплінарного стягнення адміністрація повинна зажадати від порушника трудової дисципліни письмового пояснення. У випадку відмови працівника складається відповідний акт.
7.4.У випадку звільнення працівника з ініціативи власника роботодавець подає письмовий запит до профкому про надання згоди профкому.
7.5.За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.
7.6.Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі по школі чи відділу освіти залежно від категорії працівника і повідомляється працівникові під розписку, а в разі його відмови складається відповідний акт.
7.7.Якщо протягом року з дня накладання стягнення працівника не буде піддано новому стягненню, то він вважається таким, що не мав стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року, про що видається наказ.
Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовується.
7.8.Адміністрація школи має право замість накладання дисциплінарного стягнення передавати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або профкому.
Додаток № 4
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПЕРЕЛІК
посад працівників школи з ненормованим робочим днем, яким надається додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів
№ п/п |
Назва посад |
Кількість календарних днів |
1 |
Директор загальноосвітньої школи |
3 дні |
2 |
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи |
3 дні |
3 |
Педагог-організатор |
3 дні |
Додаток № 5
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПЕРЕЛІК
категорій працівників, зайнятих на роботах
що мають особливий характер праці, яким
надається додаткова оплачувана відпустка
№ за/п |
Категорії працівників |
Тривалість додаткових відпусток |
1 |
Прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних убиралень і санвузлів |
4 календарних дні |
Додаток № 6
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПЕРЕЛІК
категорій працівників, зайнятих на роботах
з важкими і шкідливими умовами праці, яким за
результатами атестації робочих місць
надається додаткова оплачувана відпустка
№ за/п |
Категорії працівників |
Тривалість додаткових відпусток |
1 |
Машиніст (кочегар) котельної та опалювач на роботах у житлових та адміністративних будинках з центральним опаленням при роботі на вугіллі та інших видах твердого палива, а також на рідкому та газоподібному паливі |
за результатами атестації |
2 |
Кухар, що постійно працює біля плити |
за результатами атестації |
Додаток № 7
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПОЛОЖЕННЯ
про преміювання працівників
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
I. Вступ
Це положення вводиться в дію на підставі пункту «в» частини 4 постанови Кабінету міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», підпункту 5 пункту 4 наказу Міністерства школи і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ школи та наукових установ», пунктів 3 та 53 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників школи, затвердженої наказом Міністерства школи України від 15.04.93 р. № 102 з метою стимулювання творчої, добросовісної праці членів трудового колективу школи. Воно розповсюджується на всіх її працівників і діє протягом часу, на який укладено колективний договір.
Відповідальність за дотриманням цього положення несе директор школи. Контроль здійснює профспілковий комітет.
IІ. Умови і показники роботи для преміювання працівників школи
1. Обов’язковими умовами для розгляду питання про преміювання працівників є:
- дотримання в роботі вимог чинного трудового законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших нормативних документів, що регламентують різні сторони їх трудової діяльності;
- відсутність порушень трудової дисципліни, техніки безпеки і охорони праці.
2. Працівники школи преміюються за такі показники в роботі:
2.1. Директор, заступники директора школи:
- за досягнення в організації колективу на добросовісне виконання покладених на нього обов’язків;
- за раціональну і ефективну організацію навчально-виховного процесу;
- за досягнення трудовим колективом високої результативності в роботі;
- за ефективну організацію методичної роботи;
- за налагодження тісної співпраці з батьківською громадськістю;
- за покращення матеріально-технічної бази школи, створення належних і безпечних умов праці;
- за ефективну роботу по здійсненню керівництва і контролю за навчально-виховним процесом, тощо.
2.2. Педагогічні працівники:
- за високу результативність у навчанні і вихованні молоді; активну роботу з обдарованими дітьми; підготовку призерів предметних олімпіад, творчих і наукових конкурсів;
- за використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження передового педагогічного досвіду і новітніх технологій;
- за створення належних матеріально-технічних та санітарно-гігієнічних умов для навчання і виховання учнів;
- за проведення ефективної позакласної роботи з учнями, розвиток їх творчих здібностей і нахилів;
- за організацію спільної роботи щодо покращення навчання і виховання учнів, педагогічної і батьківської громадськості;
- за налагодження тісної співпраці з дитячими громадськими організаціями, спортивними клубами, центрами художньої і технічної творчості;
- за активну громадську роботу тощо.
2.3. Бібліотекар, педагог-організатор:
- за своєчасне забезпечення учнів і вчителів необхідною методичною літературою та підручниками;
- за роботу по збереженню книжкового фонду;
- за якісне обслуговування читачів бібліотеки;
- за ефективну роботу з учнями школи, активну участь загальношкільних заходах, тощо.
2.4.Технічний та обслуговуючий персонал:
- за добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків;
- за забезпечення належних матеріально-технічних і побутових умов для навчання і виховання учнів;
- за дотримання в приміщеннях і територій школи належного санітарно-гігієнічного стану, теплового і освітлювального режиму;
- за створення безпечних умов праці і навчання;
- за ефективну роботу та високу результативність в роботі, тощо.
III. Порядок преміювання
Преміювання працівників школи відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи здійснюється в межах коштів на оплату праці.
Преміювання може здійснюватись поквартально, щопіврічно або один раз на рік залежно від наявності коштів.
Премії відповідно до цього Положення призначаються директором школи з обов’язковим погодженням з профспілковим комітетом. Преміювання директора школи, його заступників здійснюється за наказом начальника відділу освіти.
Преміювання працівників школи здійснюється як за виконання всіх передбачених пунктом 2 розділу ІІ показників цього Положення, так і за досягнуті високі результати з окремих важливих питань роботи.
Конкретні розміри премії визначаються директором школи за погодженням з профспілковим комітетом відповідно до особистого внеску працівників і загальних результатів роботи школи.
Працівники, які здійснили грубі порушення трудової дисципліни, чинного трудового законодавства, правил техніки безпеки та охорони праці і мають дисциплінарні стягнення, а також недобросовісно ставляться до виконання своїх функціональних обов’язків, позбавляються премії повністю. За інші порушення вони можуть позбавлятися премії частково. Позбавлення премії повністю або частково проводиться тільки за той період, в якому мало місце упущення в роботі.
Додаток № 8
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників школи
Найменування доплат і надбавок |
Розміри доплат і надбавок |
Доплати |
|
За суміщення професій (посад) |
доплата одному працівнику не обмежується максимальним розміром і встановлюється в межах економії фонду заробітної плати за тарифною ставкою і окладом суміщуваної посади працівника |
За розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт |
розмір доплати одному працівнику не обмежується і визначається наявністю економії за тарифними ставками і окладами, які могли б виплачуватися за умови дотримання нормативної чисельності працівників |
За виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника |
до 100 відсотків тарифної ставки (окладу, посадового окладу) відсутнього працівника |
За інтенсивність праці |
до 12 відсотків тарифної ставки (окладу) |
За роботу у нічний час |
35 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи з 10 години вечора до 6 години ранку |
За використання в роботі дезінфікувальних засобів, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів |
у розмірі 10 відсотків посадового (місячного) окладу |
Надбавки |
|
За високі досягнення у праці |
до 50 відсотків посадового окладу |
За виконання особливо важливої роботи на певний термін |
до 50 відсотків посадового окладу |
Додаток № 9
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПОЛОЖЕННЯ
про надання педагогічним працівникам загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Удич Теплицький район Вінницька область
щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове
виконання службових обов’язків
І. Вступ
Це Положення вводиться на підставі абзацу дев’ятого частини першої статті 57 Закону України “Про освіту”, постанов Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 р. № 898, від 31 січня 2001 р. № 78, від 19 серпня 2002 р. № 2002 р. № 1222 з метою стимулювання творчої, добросовісної праці та педагогічного новаторства членів трудового колективу. Воно розповсюджується на всіх педагогічних працівників і діє протягом чинності зазначених вище законодавчих та нормативно-правових актів. У разі прийняття Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів, Міністерством школи і науки України, місцевими органами державної влади рішень про зміну умов чи систему оплати праці і матеріального стимулювання педагогічних працівників до нього можуть вноситися за погодженням з профспілковим комітетом відповідні зміни.
Персональну відповідальність за дотриманням цього Положення несе директор школи. Контроль здійснює профспілковий комітет.
ІІ. Умови і показники роботи для надання щорічної грошової винагороди
1. Обов’язковими умовами для розгляду питання про надання щорічної грошової винагороди є:
- добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків;
- дотримання в роботі вимог чинного трудового законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших нормативно-правових актів, що регламентують різні сторони їх трудової діяльності;
- відсутність порушень трудової дисципліни, техніки безпеки і охорони праці.
2. Педагогічні працівники отримують винагороду за такі показники в роботі:
- за високу результативність у навчанні і вихованні молоді; активну роботу з обдарованими дітьми; підготовку призерів районних, обласних і державних предметних олімпіад, творчих і наукових конкурсів;
- за використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження передового педагогічного досвіду і новітніх технологій;
- за створення належних матеріально-технічних та санітарно-гігієнічних умов для навчання і виховання учнів;
- за проведення ефективної позакласної роботи з учнями, розвиток їх творчих здібностей і нахилів;
- за організацію спільної роботи щодо покращення навчання і виховання учнів педагогічної і батьківської громадськості;
- за налагодження тісної співпраці з дитячими громадськими організаціями, спортивними клубами та центрами художньої і технічної творчості;
- за активну громадську роботу.
ІІІ. Порядок виплати винагороди
Щорічна грошова винагорода виплачується в межах загальних коштів, передбачених кошторисом школи на оплату праці.
При визначенні розміру винагороди враховується час фактичної роботи працівника протягом відповідного навчального року.
Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень на день видання наказу про виплату винагороди.
Грошова винагорода відповідно до цього Положення видається педагогічним працівникам на підставі наказу керівника навчального закладу чи школи з обов’язковим погодженням з профспілковим комітетом.
Працівники, які мають дисциплінарні стягнення, позбавляються премії повністю.
Додаток № 10
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
ПЕРЕЛІК
питань соціально-економічного і правового
характеру, що погоджуються директором школи з комітетом профспілки
№ п/п |
Питання і документи |
Підстава |
Прим. |
1. |
Правила внутрішнього трудового розпорядку |
ст.142 КЗп П України |
|
2. |
Попередній та остаточний розподіл навчального навантаження |
п.п.24., 25 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку п.63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти |
|
3. |
Розклад уроків |
п.25 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку |
|
4. |
Графіки робочого дня і змінності техперсоналу |
п.26 Типових правил ВТР |
|
5. |
Залучення працівників у виняткових випадках до роботи у святкові, вихідні дня та до надурочних робіт |
ст.71 КЗпП України |
|
6. |
Графіки відпусток |
ст.79 КЗпП України |
|
7. |
Прийом на роботу неповнолітніх |
ст.188 КЗпП України |
|
8. |
Склад атестаційної комісії |
п.6.1. Типового Положення про атестацію педпрацівників України |
|
9. |
Звільнення працівників за ініціативою адміністрації з підстав, передбачених п.1 (крім ліквідації організації) пп.2-5-7 ст.40, п.п.2,3 ст.41 КЗпП України , тобто при: п.1 ст. 40 – скороченні штатів, реорганізації; п.2 ст.40 – невідповідності посаді внаслідок недостатньої кваліфікації, або стану здоров’я; п.3 ст.40 – систематичного невиконання без поважних причин посадових обов’язків п.4 ст. 40 – прогули без поважних при чин; п.5 ст.40 – нез’явленні на роботу більше 4-х місяців внаслідок хвороби (крім особливого списку) п.7 ст.40 – появі на роботу в нетверезому стані; п.2 ст.41 – винних діях при обслуговуванні матеріальних цінностей, якщо вони дають підстави для втрати довір’я п.3 ст.41 –аморальному вчинку, несумісному з виховними функціями |
ст.43 КЗпП України |
|
10. |
Накладання дисциплінарних стягнень на членів профкому (на голову профкому погодження районного профспілкового органу) |
ст.252 КЗпП України |
|
11. |
Заходи з охорони праці та техніки безпеки |
ст.161 КЗпП України |
|
12. |
Правила з техніки безпеки у навчальних кабінетах, майстернях, спортзалах, котельнях і т.д. |
Типові правила з техніки безпеки |
|
13. |
Тарифікаційні списки |
п.4 додатки 1,2,3 Інструкції про порядок обчислення з/плати працівників освіти |
|
14. |
Перелік працівників із числа адміністративно-господарського, навчально-допоміжного персоналу, які мають право на підвищення посадових окладів |
п.31 Інструкції про порядок обчислення з/плати працівників освіти (на 15-25%) |
|
15. |
Доплати за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чи збільшення обсягів виконуваних робіт |
п.52 Інструкції про порядок обчислення з/плати працівників освіти |
|
16. |
Положення про преміювання, розміри матеріальної допомоги та премій працівникам та керівникам установ |
п.53 Інструкції про порядок обчислення з/плати працівників освіти |
|
17. |
Перелік робіт, на які встановлюються доплата за важкі і несприятливі умови праці, атестація робочих місць, розміри доплат за видами робіт |
додаток №9 до Інструкції про порядок обчислення з/плати працівників освіти |
|
18. |
Надання відпусток педагогам у робочий час ( в окремих випадках) |
ст. 11 Закону України “про відпустки” |
|
19. |
Інші питання, передбачені діючим законодавством. |
Додаток № 11
до колективного договору між адміністрацією
та профспілковою організацією
загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
с. Удич Теплицький район Вінницька область
на 2017 – 2020 роки
СПИСОК
членів узгоджувальної комісії
з контролю за виконанням колективного договору
Від адміністрації |
Від профспілкового комітету |
Канцір Тетяна Валентинівна, директор школи |
Ясінський Вадим Вікторович, вчитель початкових класів |
Вігор Мирослава Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи |
Дубашевський Юрій Михайлович, вчитель фізики і математики |
Решетник Світлана Сергіївна, вчитель початкових класів |
Мельник Олена Іванівна, кухар |